koszyk

Serwetki materiał/rodzaj papieru

Serwetki chusteczki wykonane z chłonnej celulozy

Tissue

Tkanka jest bardzo chłonną i miękką celulozą z celulozy. Serwetki chusteczkowe są zazwyczaj wielowarstwowe. Istnieją jednak również jednowarstwowe serwetki z chusteczek. Ponieważ grubość materiału jest tu bardzo cienka, serwetki jednowarstwowe są często dodatkowo wyposażone w wytłoczony wzór lub strukturę, dzięki czemu czują się pełniejsze. Serwetki wielowarstwowe mają wytłoczony brzeg z określonym wzorem. To wytłaczanie krawędzi jest konieczne, aby poszczególne warstwy przylegały do siebie. Każdy producent ma własną próbkę do znakowania serwetek z chusteczkami. Wytłaczanie krawędzi na serwetkach chusteczek jest zazwyczaj bardzo dyskretne i neutralne. Jest to typowa cecha charakterystyczna dla serwetek podwójnie składanych.

Serwetki Airlaid z wysokiej jakości Airlaid

Airlaid

Podczas gdy w klasycznej produkcji papieru celuloza zmiękczona w wodzie jest prasowana, w produkcji airlaid pozostaje sucha: Celuloza wraz ze środkami wiążącymi jest kształtowana przez sprężone powietrze i "wkładana" do materiału. Wynikiem tego jest angielski termin "Airlaid". Airlaid jest szczególnie odporny na rozdarcia, bardzo niski poziom włóknienia i może bardzo dobrze wchłaniać płyny. Tkanina jest również przyjemnie miękka, podobna do bawełny. Airlaid jest zatem idealny do stosowania jako serwetka przypominająca tkaninę. Szczególnie w gastronomii serwetki te są bardzo dobrym substytutem klasycznych serwetek z tkaniny. Zapraszamy do samodzielnego wypróbowania. Serwetki Airlaid są w przeciwieństwie do serwetek chusteczek jednowarstwowych.

Serwetki Linclass wykonane z wysokiej jakości materiałów Linclas

Producenci Mank i Sovie Home mają własne nazwy dla swoich tkanin Airlaid, takich jak Linclass (zarejestrowane znaki towarowe). Substancje te różnią się od standardowych airlaid w lepszej jakości.


mostly requested:

Chrzest, komunia, bierzmowanie i bierzmowanie | Zapisy | Lato | Kwiaty

.